Меню Закрити

Пластика вуздечок губ і язика

Пластика уздечек губ и языка

ЦІНИ НА ХІРУРГІЧНУ СТОМАТОЛОГІЮ

Укорочену вуздечку язика частіше стоматологів помічають неонатологи і логопеди. Часто дитина не може нормально харчуватися, правильно смоктати. Іноді це призводить до того, що малюк помітно відстає в рості і вазі від однолітків. Тому, відразу після народження дитини, лікарі обов’язково оглядають порожнину рота дитини, в разі укороченою вуздечки мови неонатологи самі її і підрізають. Правда, останнім часом малюків стали направляти до стоматологів і проводиться пластика вуздечок губ і язика. В цьому випадку укорочена вуздечка мови підрізається в будь-який час, поки дитина перебуває на грудному вигодовуванні, але чим раніше це відбувається, тим краще.

Пластика вуздечки язика: коли найкраще робити?

Сама процедура гранично проста: проводиться без будь-якого знеболення, оскільки практично безболісна, робиться одним рухом, ніяких швів не накладається. Ідеальний вік для пластики вуздечки язика 5-9 років. Приблизно в цей час батьків, та й самої дитини, починає турбувати порушення фонетики мови. Після операції вже через пару тижнів можна відновлювати роботу з логопедом. Як правило, вона виявляється більш плідною.

Операції на вуздечці мови дуже часті. Для батьків важливо вчасно розпізнати проблему, особливо це стосується новонароджених, оскільки недостатнє харчування сильно позначається на їхньому здоров’ї.

Коротка вуздечка верхньої губи є тяж між центральною частиною верхньої губи і яснами верхньої щелепи. Ця друга за частотою операція на вуздечках. Дана патологія може стати причиною виникнення діастеми (широкого проміжку між центральними зубами верхньої щелепи), що так само може привести до серйозних проблем: труднощів оволодіння правильною вимовою і промовою, а головне – до формування неправильного прикусу, а згодом і розвитку пародонтиту. Крім того, коротка вуздечка верхньої губи часто заважає проведенню ортодонтичного лікування. Направляють на операцію з пластики вуздечки верхньої губи неонатологи, логопеди, ортодонти і пародонтологи.

Верхня губа у новонароджених також активно бере участь в акті смоктання, тому в разі, якщо її рухливість обмежена, дитина не може нормально харчуватися маминим молоком. З операцій краще не затягувати, тому підрізання неонатологи проводять самостійно, або направляють до лікаря-стоматолога в перші місяці життя. Логопеди звертають увагу на укорочену вуздечку верхньої губи, коли дитині важко вимова звуків, що вимагають участі губ – «у», «о» та ін. З цією проблемою батьки стикаються частіше, коли дитина досягає п’ятирічного віку і старше. Природно, що простим підрізанням тут не обійтися. Операція по видаленню верхньої губи проводиться під місцевою анестезією, займає в середньому 10-15 хв. Накладаються шви, які знімаються через 4-6 днів. Звичайне післяопераційне спостереження і рекомендації.

У дітей показанням до пластики вуздечки верхньої губи є такі ситуації:

  1. Наявність аномалій прикусу, щілини між передніми зубами.
  2. В якості заходів для профілактики захворювань пародонту, при загрозі рецесії ясен.
  3. При скруті вимови деяких звуків, логопедичної корекції.
  4. У рідкісних випадках – при скруті харчування грудним молоком в перші місяці життя.

Оптимальним віком для пластики вуздечки верхньої губи є період зміни прикусу (5-7 років). Але це не означає, що в іншому віці робити її не можна – по ортопедичним або пародонтологічним показаннями, проведення операції можливо в будь-якому віці. Необхідна умова – дитина повинна спокійно сидіти в кріслі близько 15 хвилин. При необхідності дана операція виконується під загальним знеболенням.

Рекомендації по проведенню пластики вуздечки верхньої губи у дорослих пацієнтів:

  1. Профілактика захворювань пародонту і рецесії ясен.
  2. Ортодонтичне лікування (в якості одного із заходів для виправлення прикусу і прискорення ортодонтичного лікування)
  3. При ортопедичному лікуванні для профілактики рецесії ясен (наприклад, в імплантології), при скруті фіксації верхніх повних знімних протезів і т. д.

Всупереч розхожій думці, ця процедура не просто «підрізання», а повноцінна пластична операція: потрібно анестезія, накладення швів, післяопераційний спостереження і т. Д. У післяопераційному періоді не потрібно відривати дитину від навчання або дитячого садка, однак буде потрібно дотримання деяких рекомендацій і обмежень (наприклад, уникати гарячої їжі). Також Важливо розуміти, що в багатьох випадках після проведення пластики вуздечки верхньої губи потрібно ортодонтичне лікування. Після операції, треба обмежити дитини щадить дієтою (уникати прийому грубої та гарячої їжі), викликати на післяопераційний огляд і рекомендувати прийом вітамінів і стежити за гігієною рота.

Види послуг Грн
Видалення зуба звичайне 350 – 550
Видалення зуба «мудрості» від 800
Складне видалення зуба, ретинованого 1700 – 3000
Видалення зачатків 8 зубів (1 зуб) 2700
Розтин абсцесу, дренування 500
Пластика вуздечки губи 1500
Пластика вуздечки язика 1700
Клаптева операція в області 1 зуба 700
Гінгівектомія в області 1 зуба 250
Вестибулопластика 3000
Пластика губи місцевими тканинами 15000
Пластика піднебіння місцевими тканинами 15000
Ревізія гайморової пазухи 6500
Синус-ліфтинг 1 стороны 10000
Видалення кісти (одонтогенної, фолікулярної, радикулярної та ін.) від 2500

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *