Меню Закрити

Ущелина губи і піднебіння – оперативне лікування і реабілітація

Расщелина губы и неба - оперативное лечение и реабилитация

ЦІНИ НАХІРУРГІЧНУ СТОМАТОЛОГІЮ

Хейлопластика

Класифікація такої проблеми, як ущелина губи і неба, досить складна. Це пояснюється різноманітністю форм даного виду вроджених дефектів. Виділяють одно- і двосторонні ущелини верхньої губи та піднебіння, альвеолярного відростка, приховані, повні, неповні, ущелини губи поєднуються з ущелиною неба або деформацією носа та інші форми анатомічних дефектів розвитку верхньої щелепи.

Виділяють також ступеня вираженості того чи іншого дефекту, або деформації. Незважаючи на складність, класифікація дозволяє чітко діагностувати і диференціювати всі форми ущелин верхньої губи, альвеолярного відростка і неба. Знання нюансів розташування деформованих тканин дозволяє лікарям визначити і тактику ведення хворих з даним видом патології, і визначити коло оперативних втручань, які необхідні для нівелювання наслідків вад внутрішньоутробного розвитку.

Пластичні операції при уроджених ущелинах верхньої губи. Показання

Пластичні операції при уроджених ущелинах верхньої губи показані всім дітям, які народилися в строк і не мають протипоказань до операції. До протипоказань можна віднести поєднані вади розвитку життєво важливих органів, родові травми, хронічні захворювання, фізіологічну жовтяницю і інші порушення в розвитку дітей раннього віку.

Коли проводити оперативне втручання?

Реконструктивная челюстно-лицевая хирургияОптимальним для оперативного втручання вважаються два віку: 2-12 днів та 3-6 місяців. Операції, проведені в перші 2-12 днів, зменшують психічну травму батьків. Але діти цього віку мають підвищену чутливість до крововтрати, малими анатомічними розмірами верхньої губи, недосконалістю деяких фізіологічних функцій, що погіршує умови для загоєння і відповідно результати хейлопластики не завжди задовольняють як лікаря, так і батьків маленького пацієнта.

У 3-6 месяцев у дитини стабілізуються темпи розвитку кісткових структур в області середньої частини обличчя, знижений ризик пошкодження росткових зон, хрящів носа. У цьому віці, при нормальному розвитку, стан дитини дозволяє виконати в повному обсязі необхідні хірургічні маніпуляції.

Хірургічне лікування повинне бути спрямоване на відновлення анатомічної цілісності верхньої губи, усунення вроджених деформацій носа, дефектів особи і створення сприятливих умов правильного росту і формування середньої області особи протягом всього дитинства. Залежно від виду вродженого дефекту верхньої губи, ступеня деформації носа, недорозвинення альвеолярного відростка і неба виконуються операції хейлопластика, ринохейлопластика.

Хейлопластика та ринохейлопластика у Харкові

Реконструктивная челюстно-лицевая хирургияПервинна хейлопластика обмежується відновленням анатомічно, естетично і функціонально повноцінної верхньої губи. Проводиться вона в перші дні життя дитини і показана при незначних дефектах розвитку верхньої губи. Запропоновано багато різних методів хейлопластики, виконуваних у дітей раннього віку. Вибір тієї чи іншої операції залежить від форми дефекту і прихильності хірурга до того чи іншого методу.

Але, незалежно від прихильності, будь-який лікар прагне до отримання найкращого результату. Первинна ринохейлопластика є більш складним видом оперативного втручання. Крім відновлення форми і функції верхньої губи ця операція спрямована на корекцію хрящів носа та усунення порочного положення м’язів приротовой області.

Первинна рінохейлопластіка показана при більш важких формах пороках розвитку, що поєднуються з деформаціями носа і дефектами скелета особи. Як і в випадку для операцій по відновленню повноцінності верхньої губи, для рінохейлопластікі також запропоновано кілька варіантів проведення корекції вроджених дефектів. Кожен конкретний випадок диктує свої особливості проведення тих чи інших маніпуляцій, що знаходиться в компетенції лікаря.

Уранопластика у Харкові

Реконструктивная челюстно-лицевая хирургияВрожденные расщелины неба сопровождаются тяжелыми расстройствами дыхания, речи и слуха. Это связанно с анатомическими дефектами в строении полостей носа, рта и носоглотки. Внутриутробное недоразвитие в строении верхней челюсти приводит к образованию сообщения между полостью рта и носа, укорочению твердого и мягкого неба, расширению зева, среднего отдела глотки и изменению мышц мягкого неба. Эти изменения встречаются при всех видах расщелин.

Саме відновлення анатомічної правильності твердого та м’якого піднебіння, середнього відділу глотки – основне завдання уранопластики. Ущелини бувають одно- і двосторонніми, повними і неповними, прихованими, коли розщеплені м’язи м’якого піднебіння, піднебінні відростки і язичок, але під слизової, покриває ці відділи ущелини, що зачіпають тільки м’яке піднебіння і перехідні на тверде. А якщо врахувати, що дефекти неба найчастіше зустрічаються з розщепленої верхньою губою, то кількість можливих варіантів неповноцінного розвитку верхньої щелепи взагалі величезне.

Планування уранопластики

Реконструктивная челюстно-лицевая хирургияПри плануванні уранопластики враховуються особливості розщепленого неба для кожного випадку, визначається джерело пластичного матеріалу, за допомогою якого буде ліквідуватися дефект неба. Сучасні способи радикальної уранопластики за умови індивідуального планування і кваліфікованого виконання операції забезпечують повноцінне анатомічне відновлення неба у 92-98% хворих.

Для повноцінного виправлення патологічних змін твердого та м’якого піднебіння хірург повинен вирішити непрості завдання: відновити анатомічно правильну безперервність всіх верств твердого та м’якого піднебіння і їх розміри. Не тільки усунути хибне прикріплення небно-глоткової м’язи і м’язи, напружує піднебінну фіранку, а й поєднати їх в анатомічно правильному положенні, виключити при операції пошкодження нервів, керуючих скороченням цих м’язів, забезпечити стабільне закріплення відновлених взаємин структур, що визначають форму і функцію неба.

Сьогодні, радикальна уранопластика виконується у дітей у віці від 2-х років. У цьому віці оперують хворих з некрізними ущелинами неба, а також наскрізні одно- і двосторонні ущелини. Проведення подібних операцій не рекомендуються в більш ранньому віці, так як це може спричинити уповільнення зростання верхньої щелепи.

На нашу думку, проведення уранопластики в два етапи, як пропонують деякі автори, недоцільно так як, запропонована методика не завжди усуває три основні анатомічні проблеми: вкорочене м’яке піднебіння, розширений середній відділ глотки і нарешті, наявність самого дефекту. Методики за якими оперуємо ми дозволяють не тільки усунути ці групи порушень, але і провести лікування в один етап, незалежно від виду ущелини.

Оперативне лікування ущелин губи і піднебіння Харкові

Стоматологічна клініка «Фортуна» в Харкові виконує всі види корекції аномалій порожнини рота. Грамотна діагностика, облік всіх особливостей пацієнта, індивідуальна схема лікування забезпечать якісно лікування і швидке відновлення. Проводить подібні хірургічні втручання стоматолог-хірург найвищої категорії Любченко Олександр Володимирович. Лікування дає прогнозовані і дуже хороші результати. У нашій клініці всі необхідні маніпуляції пройдуть безболісно і в комфортних умовах.

Види услуг Грн
Видалення зуба звичайне 350 – 550
Видалення зуба «мудрості» від 800
Складне видалення зуба, ретинованого 1700 – 3000
Видалення зачатків 8 зубів (1 зуб) 2700
Розтин абсцесу, дренування 500
Пластика вуздечки губи 1500
Пластика вуздечки язика 1700
Клаптева операція в області 1 зуба 700
Гінгівектомія в області 1 зуба 250
Вестибулопластика 3000
Пластика губи місцевими тканинами 15000
Пластика піднебіння місцевими тканинами 15000
Ревізія гайморової пазухи 6500
Синус-ліфтинг 1 сторони 10000
Видалення кісти (одонтогенної, фолікулярної, радикулярної та ін.) від 2500

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *