Меню Закрити

Безметалеве протезування

Незнімні протези (металокераміка, кераміка на основі оксиду цирконію, цільно-полімерні протези і т.д.)

Навіть завдяки новітнім технологіям в лікувальній стоматології, Ваші зуби не стануть вічними. На щастя, існує безліч способів замінити видалений або випавший зуб. Тому якщо Ви з якихось причин втратили зуб, не варто засмучуватися – це питання вирішимо. Протезування зубів необхідно в тих випадках, коли наявні зуби в силу значного руйнування не в змозі виконувати свої функції, коли їх кількість зменшилася (навіть на один) або коли вони косметично не задовольняють свого володаря. Іншими словами, протези сприяють здійсненню двох основних цілей:

  • відновлення жувальної функції;
  • поліпшення естетичного вигляду.

Займається протезуванням зубів лікар стоматолог-ортопед, і при втраті зуба в першу чергу необхідно звернутися до фахівця. На прийомі лікар-стоматолог (дитячий стоматолог) визначить, який вид протезування в Вашому конкретному випадку буде кращим. У кожного з видів протезування є свої показання і протипоказання. Лікар-фахівець підбирає таку конструкцію протеза, яка не тільки замінить Вам відсутні зуби, але і допоможе зберегти зуби на довгий час. Якщо протез показаний (рекомендується), то на першому прийомі стоматолог знімає необхідні мірки.

На наступному прийомі здійснюється примірка воскових шаблонів з штучними зубами. Потім мірки віддаються в лабораторію, виготовляється повноцінний протез. Ви приходите до лікаря-стоматолога на примірку, і якщо необхідно, здійснюється невелика корекція протеза. Після цього можна носити протез і радувати оточуючих гарною посмішкою!
На якість протезування зубів впливає як кваліфікація стоматолога, так і оснащеність стоматологічної клініки.

Вкладки (напівкоронки)

Відновлюють втрачену частину зуба в ситуації, коли неможливо змоделювати якісну пломбу. Заміщають дефекти окремих частин зуба, а не всього зуба в цілому. Напівкоронки застосовуються якщо зовнішня поверхня зуба досить добре збереглася. Вони покривають зуб з боку язика, піднебіння або збоку. Нерідко такі напівкоронки використовуються в якості опорних складових мостових протезів. Виготовляються в лабораторії за індивідуальним зліпком.

Металокерамічні коронки

Пропонуються при значному руйнуванні природної коронки та відновлюють зруйнований зуб. При традиційному підході пошкоджений зуб депульпують (видаляють живі тканини і нерв), обточують і зверху надягають насадку, яка імітує здоровий зуб. У деяких клініках підходи до протезування коронками трохи інші: «депульпувати» зуб не потрібно, тому що при підготовці зуб обробляється особливим способом, що дозволяє дуже точно прибрати рівно стільки тканин, щоб можна було виготовити косметичну коронку. Крім того, коронка так точно прилягає до зуба, що межа виходить абсолютно гладкою, що благотворно позначається на терміні функціонування коронки та здоровому стані ясна. Якщо зберігся корінь зуба, встановлюють штифт, який зміцнюється цементом в каналі кореня.

Мостовидні протези («мости»)

Являють собою комбінацію коронок і проміжних частин, з’єднаних між собою. Обточуються два сусідніх зуба поруч з втраченим, навіть якщо цілком здорові, і на них фіксуються коронки. Звичайно, опорні зуби можуть зіпсуватися і розхитатися під «мостом», а це означає, що з часом їх теж потрібно буде штучно замінювати. Сучасні уявлення про необхідність збереження кісткової тканини підштовхують до обмеження застосування подібного протезування. Справа в тому, що після видалення зуба кістка, яка утримувала його, залишається без навантаження, тобто не функціонує. Це призводить до її розсмоктуванню і атрофії. Зараз практикується установка на місці відсутнього зуба штучного кореня – імплантату, який функціонує сам і дозволяє функціонувати кістки, що утримує його . Коронки на імплантатах служать набагато довше. Але варто пам’ятати про те, що це все-таки хірургічний метод протезування.

Коронки на основі оксиду цирконію

Винятковою міцністю і красою виділяється оксид цирконію. Його широке застосування почалося відносно недавно, але керамічні коронки з оксиду цирконію вже стали найпопулярнішим матеріалом. Особлива технологія створення коронки з оксиду цирконію дозволяє підібрати ще й ідеальну форму, яка збереже в секреті своє штучне походження. Кожен протез моделюється спеціальною комп’ютерною програмою і виготовляється високоточним фрезером.

Вініри

Ефективний спосіб, що дозволяє змінити форму, колір, дефект положення зуба і досягти сліпучої «голлівудської» посмішки. Подібний вид протезування вирішує естетичні завдання і вимагає від лікаря-стоматолога значної кваліфікації і почуття смаку. Вінір являє собою тонку, зазвичай керамічну, лусочку, яка дуже щільно прилягає до зуба. Для його виготовлення знімається тонкий шар зуба і виходить високоточний відбиток підготовленого зуба. Після цього, виготовлена ​​в лабораторії, керамічна емалева накладка міцно приклеюється до зуба.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *