Меню Закрити

Лікування кореневих каналів (Ендодонтія)

Лечение корневых каналов (Эндодонтия)

ЦІНИ НА ЛІКУВАННЯ КОРЕНЕВИХ КАНАЛІВ

Ендодонтія – це область стоматології, яка вивчає будову, фізіологію і патологію пульпи кореневих каналів зубів і тканин, що оточують корінь зуба. Вона дає можливість людям зберегти власні зуби. Новітні технології дозволяють швидко і на вищому рівні провести лікування навіть в найскладніших випадках.

У каналах зубів знаходиться м’яка тканина – пульпа або «нерв», запалення якої стає причиною гострого зубного болю. Наука довела, що основною причиною запалення пульпи є інфекція, т. Е. Бактерії, які розмножуються в каріозних порожнинах або під поганими (тобто негерметичними) пломбами і досягають нерва. Сильний біль виникає від того, що в порожнині зуба накопичується велика кількість бактерій і шкідливих речовин (токсинів). Для запалення нерва характерно швидке прогресування, коли інфекція поширюється на околозубние тканини (періодонт). При запаленні періодонта людина відчуває постійні болі і гострий біль при надкусиваніі. Тривале запалення веде до розсмоктування околокорневой кістки і в результаті утворюється гранульома або кіста. Як хронічний осередок інфекції такі процеси постійно «катують» бактеріями весь організм і можуть привести до захворювань серця, судин, печінки, нирок і т.д .. Усунення бактерій, що скупчилися всередині зуба.

Види ураження оболонок зуба

  • Лечение корневых каналов (Эндодонтия)Пульпіт – запалення нервово-судинного пучка зуба. Сильний біль, великі страждання, складне ендодонтичне та ортопедичне лікування.
  • Періодонтит – запальне захворювання околозубних тканин. Сильний біль, неможливість накусіть на зуб. Ризик втрати зуба. Складне, тривалий ендодонтичне лікування періодонтиту, ортопедичне відновлення коронкової частини зуба.
  • Періостит – те саме, що і періодонтит, але з виходом гнійного вмісту під окістя (періост), звідси і назва.
  • Флегмона – вихід гнійного ексудату в м’які тканини. Вкрай важке і небезпечне хірургічне захворювання.

Лікування кореневого каналу – це лікування внутрішніх областей зуба, а саме тієї зони, яку займає пульпа.

Для того щоб звільнити зуб і організм від інфекції існують два шляхи: лікування кореневих каналів або видалення зуба. Грамотний підхід і дотримання всіх технологій дозволяють успішно лікувати зубні інфекції через канали в 80-90% випадків. Решта 10-20% лікують хірургічно (резекція верхівки кореня) якщо консервативні методи не дали бажаного результату.

Цілі лікування кореневого каналу:

Ендодонтична терапія – це в значній мірі процедура очищення кореневих каналів. Очищення кореневих каналів проводиться для того, щоб усунути накопичувалися в ньому бактерії.

Етапи ендодонтичної терапії

  • знеболювання;
  • ізолювання зуба від ротової рідини;
  • забезпечення доступу до області пульпи;
  • очищення кореневих каналів;
  • пломбування кореневих каналів.

Канал повинен бути запломбований до верхівки без пустот і дефектів.

Хірургічна ендодонтія

Лечение корневых каналов (Эндодонтия)Існують ситуації, коли кореневий канал неможливо ретельно обробити і запломбувати повністю через традиційний доступ (коронку зуба). Якщо при цьому в області коренів зуба є запальний процес зі зміною структури кісткової тканини або фрагментом стороннього тіла (після попереднього невдалого ендодонтичного лікування), єдиною альтернативою видалення зуба є хірургічне лікування.

Схематично операція виглядає наступним чином: через розріз в слизовій оболонці формують «вікно» в кістковій тканині, доступ до кореня зуба і області поразки. Потім виконують кюретаж (висічення) пошкоджених тканин, обробку кореня (рис 1). Далі, формується порожнина в верхівці кореня для ретроградного пломбування каналу (рис. 2). Після очищення і висушування виконується пломбування каналу матеріалом MTA, який володіє біологічною сумісністю з тканинами зуба і періодонта (рис. 3). У висновку укладають клапоть слизової оболонки (закривають операційну зону) і накладають шви. Період первинної реабілітації становить близько 4-7 днів, кісткова тканина відновлюється повільно, тому контрольні знімки необхідно повторювати через 3, 6, 12 місяців.

Подібні операції дозволяють зберегти безліч, здавалося б, безнадійних зубів, але вони вимагають ювелірної точності виконання. Після закінчення лікування кореневих каналів, стоматолог вирішує питання відновлення зуба. Відновлення зубів після ендодонтичної терапії здійснюється декількома шляхами: пломбування композитними матеріалами (які підходять під колір зуба), пломбування композитними матеріалами за допомогою штифтів, протезування зубів.

Види послуг Грн
Діагностичний знімок 50
Місцева анестезія 100
Препаровка порожнини при лікуванні ускладненого карієсу (однокореневий зуб) 150
Препаровка порожнини при лікуванні ускладненого карієсу (багатокореневий зуб) 200
Видалення чужорідного тіла з кореневого каналу 400
Пломбування 1 кореневого каналу 350 – 650
Тимчасове пломбування 1 кореневого каналу 120
Накладення або видалення тимчасової пломби 80

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *