Меню Закрити

Лікування карієсу зубів

Лечение кариеса зубов

ЦІНИ НА ЛІКУВАННЯ ЗУБОВ І ПАРОДОНТА

Карієс є найпоширенішим стоматологічний захворюванням, при якому відбувається руйнування твердих тканин і утворення дефекту зуба у вигляді порожнини. Це відбувається під впливом органічних кислот, що виробляються бактеріями порожнини рота, які виникають через відсутність належного догляду за зубами. Кислоти вступають в безпосередній контакт з мінеральними компонентами емалі зуба, роблячи її м’якою, а потім поступово руйнуючи.

Будова зуба

Лечение корневых каналов (Эндодонтия)Зуб складається з емалі та дентину – це щільні мінералізовані тканини, у великій кількості містять кальцій у вигляді кристалів гідроксиапатиту, всередині цих щільних тканин проходять судини і нерви – це м’яка тканина.

Емаль – найтвердіша тканина людського організму, на 95% складається з мінералів. Це поверхневий шар зуба, що покриває ту частину зуба, яка знаходиться над рівнем ясен.

Основну ж масу коронки і кореня складає дентин. Дентин – це менш мінералізована тканина (кількість мінералів – гідроксиапатиту не перевищує 70%), а значить менш щільна тканина.

Як з’являється карієс зубів?

При незадовільній гігієні порожнини рота і неправильному харчуванні (часте вживання вуглеводів) на зубах скупчуються залишки їжі і утворюються м’який наліт або камені, що є основним джерелом бактерій, який накопичується в тих місцях, де йому легше закріпитися. Таким чином, карієс локалізується в фиссурах, між зубів і на коренях.

Фісурний карієс

На жувальній поверхні бічних зубів, між горбами розташовані борозенки і канавки – фісури. Фісури можуть бути вузькими і досить глибокими. Глибокі фісури створюють бактеріям порожнини рота хороші умови для того, щоб закріпитися. Бактерії, отримуючи в якості їжі цукру, розмножуються і закріплюються як клейка маса, утворюючи зубний наліт. Ці бактерії і виробляють шкідливі для зубів кислоти, які слина вже не може вимивати. Кислота легко проникає в емаль зуба і утворюється каріозна поразка – порожнину.

Карієс між зубами

Для ранньої діагностики карієсу стоматологу допомагають рентгенівські знімки. На рентгенівських знімках в пошуках початкового прояви карієсу, стоматолог шукає сліди змін в емалі та дентину зуба. Для запобігання карієсу між зубами після прийому їжі обов’язково потрібно чистити зуби щіткою і зубною ниткою (флосом).
Контактні поверхні зубів більше схильні до ризику розвитку карієсу. Так як при прийомі їжі в міжзубних проміжках накопичуються залишки їжі, зубний наліт. Контактні поверхні зубів неможливо позбавити від нальоту повністю, через їх важкодоступність. Щетинки зубної щітки не можуть дістатися до контактних поверхонь. Постійне недовичіщеніе нальоту призводить до його накопичення і утворення карієсу.

Карієс кореня

Емаль – найтвердіша тканина організму, але вона покриває зуб тільки до рівня ясен. Інша частина зуба – його корінь, що не покритий емаллю, а складається з дентину і цементу. Ці тканини за своєю природою містять менше мінералів, ніж емаль, тому вони більш схильні до карієсу. По ряду причин ясна може відійти від зуба (рецесія ясен) і поверхня кореня оголиться. Оголена поверхню кореня легше уражається карієсом, тому що вона набагато “м’якше” емалі і накопичився наліт в цьому місці важко очищати.

У таких випадках стоматологи рекомендують поставити пломбу

Якщо каріозний зуб не лікувати, то виникають ускладнення карієсу. Одне з несприятливих наслідків карієсу – це поразка пульпи зуба. Щоб вилікувати зуб, недостатньо тільки прибрати розм’якшені каріозні тканини і відновити їх пломбою, в даному випадку доведеться видаляти запалену пульпу з кореневого каналу. Тому, чим раніше лікар діагностує карієс, тим краще для здоров’я пацієнта.

Що таке хороша пломба?

Критерії визначення оптимальної пломби.

1. Гарна (правильна) жувальна поверхню.

Жувальна поверхня не повинна бути гладкою. На жувальній поверхні зубів Ви можете побачити горби і фісури (ущелини). За допомогою цих горбів ми пережовуємо і подрібнюємо їжу. Коли каріозний процес руйнує жувальну поверхню, то при пломбуванні горби повинні бути відновлені.

2. Хороший (правильний) контактний пункт.
Правильний контактний пункт. Контактний пункт – точка дотику сусідніх зубів, він повинен бути щільним і точковим. Ми всі знаємо, що є сусідами один з одним зуби контактують і утворюють дуже важливу зону, що в стоматології називається контактним пунктом. Контактний пункт захищає міжзубний проміжок і ясна від прямого попадання їжі з усіма своїми негативними наслідками.

На наступних малюнках пломби не мають контактного пункту, і як наслідок, карієс під пломбою і запалення міжзубної ясна при наявності неправильного контакту між пломбами.

3. Відсутність нависаючих країв і пустот. Хороша пломба не повинна мати нависають краю. Нависає край – це затікання пломбувального матеріалу на ясна. На малюнку показаний нависає край пломби на правому зубі. І чим же це загрожує? Під нависають краями будуть накопичуватися харчові залишки. Харчові залишки під нависаючими краями залишаться назавжди, тому що вичистити їх практично неможливо, тут нам не допоможуть ні щітка, ні флоси. У таких випадках, вторинний карієс під пломбою з нависає краєм неминучий..

Лікування карієсу у Харкові

Наша клініка використовує в своїй роботі високоякісні пломбувальні матеріали. Залежно від Вашої клінічної ситуації ми підбираємо високо естетичні (Gradia direct anterior «GC», Estelite E «Tokuyama Dental», Spectrum), міцні (Gradia direct posterior «GC»), ті, що виділяють фтор (FujiIX «GC», Fuji VII «GC», Dyract Extra, KetacTM Molar Easymix «3M ESPE») пломби. Індивідуальний підхід до кожного пацієнта дозволяє вибрати найбільш ефективну і доступну тактику лікування.

Виды услуг  Грн
Консультація стоматолога (професора) (дитяча стоматологія) 150
Консультація стоматолога (професора) (доросла стоматологія) 300
Огляд професором 100
Діагностичний знімок 50
Панорамний знімок 200
Місцева анестезія 100
Лікування карієсу з накладенням постійної фотополімерної пломби 550-900
Фіксація стекловолоконного штифта 340
Безпрепаровочне лікування карієсу Icon 1500
Препаровка порожнини при лікуванні ускладненого карієсу (однокореневий зуб) 150
Препаровка порожнини при лікуванні ускладненого карієсу (багатокореневиий зуб) 200
Видалення чужорідного тіла з кореневого каналу 400
Пломбування 1 кореневого каналу 350-650
Тимчасове пломбування 1 кореневого каналу 120
Накладення або видалення тимчасової пломби 80
Шинування одного зуба 700

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *