Меню Закрити

Знімні протези: часткові і повні

Съемные протезы: частичные и полные

ЦІНИ НА ЗНІМНІ ПРОТЕЗИ

Використовується у випадках, коли втрачено один або кілька зубів. Він виготовляється цілком з пластмаси, за винятком кламерів (гачків). За рахунок цього протез досить легкий, відносно нетрудомісткий у виготовленні, відносно дешевий, а також легко трансформується при необхідності. Але термін його служби обмежений, він займає в роті досить багато місця і повністю спирається на ясна.

Знімні протези мають дві головні переваги:

  • з’ємність;
  • здатність піддаватися чищенню.

Частковий знімний протез

Съемные протезы: частичные и полныеНа сьогоднішній день в сучасній стоматології вже не рекомендується застосовувати пластмасовий пластинковий знімний протез в якості довгострокового, так як він не здатен створити комфортні умови пацієнтові і не задовольняє по термінах ефективної експлуатації. Дешевше у виготовленні, ніж бюгель, такий протез відновлює жувальні функції тільки на 30%. Відомо, що протези з акрилових пластмас завдають шкоди і вже через кілька місяців втрачають свої функціональні і естетичні якості в силу того, що:

  • дротяний кламмер (гачок для утримання) втрачає властивості пружності вже через 1-2 місяці і просто висить на опорному зубі, збирає і “складує” залишки їжі, ускладнює і погіршує гігієну, а продукти розпаду їжі, що потрапляють в ясенний кишеню зуба, сприяють його швидкому руйнування;
  • как правило, для виготовлення такого протеза використовуються найдорожчі – акрилові гарнітури / комплекти / зубів, а виконання його в окклюдаторе (примітивному і морально застарілому приладі) значно знижує його якісні характеристики;
  • використання даного протеза призводить до того, що через 2-3 місяці відбувається стирання спочатку жувальних горбів, потім стирається тіло штучного зуба, що збільшує навантаження на решту свої зуби, сприяє їх розхитування і руйнування, а це, в свою чергу, наближає зміну часткового знімного протеза на повний знімний протез.

До вищеописаних недоліків можуть додатися болі в нижньощелепного суглоба, головні болі. «І що це у мене голова болить?» – частий питання володаря цього протеза, як правило не знаходить відповіді.

В якості альтернативи сучасні стоматологічні клініки пропонують пластмасовий пластинчастий знімний протез, який повністю виконує необхідні функції, оскільки для його виготовлення використовується не оклюдатор, а артикулятор – складний прилад, що імітує рухи скронево-нижньощелепного суглоба, штучні зуби виготовлені не з пластмаси, а з кераміки або композиту. Але при цьому, він розглядається в якості тимчасового і після закінчення певного терміну замінюється на довговічніший.

Повний знімний протез

Найчастіше є єдиною можливістю заповнити всі загублені зуби і утримується в роті ефектом присмоктування (як два скла, змочені краплею води) і анатомічними виступами щелеп. Правда, на нижній щелепі фіксація дуже погана.

Тому в тих випадках, коли пацієнт має проблеми з користуванням таким протезом, єдиним способом відновлення жувальної функції є протезування на імплантатах. На думку Американської стоматологічної асоціації, подібна ситуація оцінюється як інвалідність і при повній відсутності зубів необхідна імплантація.

Бюгельний протез

Бюгельний протез (від нім. «Bugel» – «дуга») дозволяє використовувати для опори не тільки ясна, але і власні зуби. У бюгельного протеза компактніший вигляд, він досить довговічний і міцний. При цьому, в порівнянні з пластинковими знімними протезами, у бюгельного протеза спосіб передачі жувального навантаження ближче до фізіологічного. Жувальна функція відновлюється на 60-70%. Бюгельні протези бувають з кламерами і з замками. У бюгельних протезів з кламерами утримання протеза на зубах здійснюється за допомогою особливих гачків, які щільно охоплюють зуб і не заподіюють шкоди емалі.

Переваги бюгельних протезів:

  • більш естетичні, ніж звичайні протези;
  • займають меншу площу слизової;
  • розподіляють жувальний тиск.

У бюгельних протезів із замками кріплення протеза дуже жорстке, майже нерухоме. Тому велика частина жувального тиску перерозподіляється на опорні зуби, на які надягають спеціальні металокерамічні коронки. На відміну від кламерів, кріплення приховане усередині бюгельного протеза, тому зовні не видно металевих елементів. Незважаючи на це, необхідність знімати і чистити протез після кожного прийому їжі схиляє все більше число пацієнтів до установки імплантатів, які позбавлені цього недоліку і мають ряд інших переваг. Якщо виявиться гальванізм (реакція на метал), то бюгелі протипоказані.

Види услуг Ціна, грн
Косметичний нейлоновий протез (до 2-х зубів) 2300
Еластичний протез (нейлон, ацеталь) 4500
Пластинковий повний знімний протез 3000
Бюгельний протез з кламерною фіксацією 7500
Бюгельний протез на замках 17000

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *