Меню Закрити

Відшкодування дефектів кісткової тканини і відновлення тканин пародонту. використовувані матеріали

Возмещение дефектов костной ткани и восстановление тканей пародонта. Используемые материалы

За даними вітчизняних і зарубіжних дослідників розвиток хірургічних методів лікування захворювань пародонту тісно пов’язане з усуненням вогнищ запалення патологічних зубоясенних кишень і призупиненням збільшення деструкції кісткової тканини, і в кінцевому підсумку, забезпечення стабілізації стану підтримують тканин пародонта. Для цих цілей були розроблені матеріали для кісткової пластики, які можна розділити на:

  • штучні;
  • біологічні;
  • композиційні.

Штучні (синтетичні) матеріали

Це матеріали на основі гідроксиапатиту, різні типи кераміки, сульфат кальцію і ін. В даний час матеріали на основі гідроксиапатиту (Гідроксіапол, «полістиро», «Остім-100», «Остім») добре зарекомендували себе при відновленні втраченої кісткової тканини, в першу чергу для використання в стоматології при хірургічному лікуванні пародонту. Відомо, що біологічні властивості синтезованого гідроксіаппатіта і матеріалів на його основі багато в чому визначаються способами його отримання, складом домішок, розміром частинок і т.п. Синтетичні матеріали на основі гідроксіаппатіта відносяться головним чином до остеокондуктивних, тобто сприяє заміщенню втраченого обсягу кісткового дефекту і підтримці певної форми. Однак, застосуванням тільки штучних матеріалів не вирішують проблему репарації всіх тканин періодонта – кісткової тканини, цементу і периодонтальної зв’язки.

Біологічні матеріали

До біологічних матеріалів відносять імплантаційний матеріал, отриманий з тканин тварин (ксеноматеріали), людини (ауто- і алломатеріали) і біологічно активні молекули білкової і небілкової природи, які мають властивості чинників зростання. Отримують їх шляхом обробки різних видів сполучної тканини – шкіри, сухожиль, кісток, хряща і твердої мозкової оболонки. Найбільш підходящим для імплантації і подальшого біоінтеграціей імплантів безсумнівно є аутотрансплантат, які готуються з власної кісткової тканини пацієнта, в зв’язку з чим повністю виключаються більшість імунологічних і багато інфекційні ускладнення. Показанням до застосування біологічних матеріалів є важка і середня тяжкість пародонтиту з метою відновлення втраченої кісткової тканини, зокрема при атрофіях альвеолярних гребенів і усунення кісткових рецесії, як патологічних, так і вікових.

Композиційні матеріали

Групу композиційних імплантатів складають матеріали, виготовлені у вигляді суміші синтетичних і / або біологічних матеріалів для надання їм додаткових властивостей підсилюють або доповнюють один одного.
До сучасних композиційних матеріалів відносять такі:

  1. «Біоімплант» – являє собою гранули, які містять біологічний гідроксіаппатіт, ксеноколлагена і сульфатованих глікозаміноглікани.
  2. «Біоматрікс-імплант» – є натуральним мінеральним компонентом ксенокості, що випускається у вигляді блоків і крихти.
  3. «Біоматрікс» – це композиційний біоматеріал на основі кісткового ксеноколлагена і ксеноглікозаміногліканов, випускається у вигляді блоків, дисків і пластин.
  4. «Алломатрікс-імплант» – композиційний біоматеріал на основі кісткового аллоколлагена і кісткових аллоглікозаміногліканов, випускається у вигляді блоків.
  5. «Остеоматрікс» – композиційний біоматеріал на основі кісткового ксено-колагену, кісткових гликозаминогликанов і натурального мінерального гідроксіаппатіта з ксенокості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *