Меню Закрити

Лікування і профілактика гінгівіту, пародонтиту та пародонтозу

Лечение и профилактика гингивита, пародонтита и пародонтоза

ЦІНИ НА ПРОФІЛАКТИЧНУ СТОМАТОЛОГІЮ

Тільки спільними зусиллями пацієнта і стоматологів різних профілів можна отримати і зберегти здорову і гарну посмішку, з якою асоціюється образ сучасної успішної людини. І дуже важливу роль в цьому відіграє профілактика захворювань ясен і зубів. А що Ви знаєте про захворювання пародонту, якими страждає більшість дорослого населення планети?

Гінгівіт: причини і симптоми

Гінгівіт – запалення ясен, обумовлене несприятливим впливом місцевих і загальних факторів, що протікає без порушення цілісності зубодесневого прикріплення і проявів деструктивних процесів в інших відділах пародонту.

Якщо Ви помітили у себе такі ознаки як:

  • кровоточивість ясен (спонтанна, при чищенні зубів або прийомі їжі і т.д.);
  • свербіж та інші неприємні відчуття;
  • наліт, зубний камінь і неприємний запах з рота.

то ймовірно у Вас присутня одна з форм гінгівіту, що може бути як самостійним захворюванням, так і проявом різних загальних захворювань (в тому числі важких), тому необхідно звернути на це увагу!

Якщо вчасно не провести зняття зубних відкладень і не почати лікування, процес ускладнюється і ми маємо справу вже з пародонтитом.

Що таке пародонтит? Його симптоми і наслідки

Пародонтит – запалення тканин пародонту, що характеризується прогресуючою деструкцією зв’язкового апарату періодонта і альвеолярної кістки.

Пародонтит, симптоми якого характеризуються запаленням ясен (почервоніння, кровоточивість ясен, відчуття розхитування зубів, дискомфорт при жуванні), перехідним до решти тканин, що фіксує зуби і їх оточуючим, в кінцевому підсумку призводить до руйнування зубодесневого з’єднання, а також до руйнування міжальвеолярних перегородок, і , як підсумок – до випадання зубів.

Пародонтоз і його наслідки

Пародонтоз – захворювання пародонту з переважанням дистрофічних процесів. Також призводить до руйнування зв’язкового апарату, альвеолярної кістки і розхитування зубів. Перебіг пародонтозу, симптоми якого, по суті, непомітні, проходить безболісно. Головним сигналом для тривоги служить підвищена реакція, що виникає при дії хімічних та термічних подразників, які впливають на область шийок зубів, що виникає при прийомі їжі.

В даний час стоматологи прийшли до висновку, що пародонтит і пародонтоз часто протікають одночасно, поєднуються і взаємо «доповнюють» один одного, тобто при захворюваннях ясен присутні і запальні і дистрофічні компоненти..

Лікування захворювань ясен

При гінгівіті і легкого ступеня пародонтиту можливо консервативне лікування, що включає професійну гігієну і лікарську обробку, а також самостійні лікувально-гігієнічні заходи (призначені лікарем).

При середнього та тяжкого ступеня тяжкості пародонтиту рекомендується комплексне лікування, що включає оперативне хірургічне втручання (клаптеві операції). При рухливості зубів необхідно шинирование («зв’язування» між собою групи зубів). Обов’язковою є диспансерне спостереження у пародонтолога кожні 3-6 місяців.

Головною умовою успішного лікування і профілактики захворювань пародонту є якісна гігієна порожнини рота!

Просто двічі в день чистити зуби недостатньо. Потрібно це робити правильно!

  1. Міняти зубну щітку (або головку електричної щітки) кожні 2 місяці, щетина середньої жорсткості, час чищення 3-5 хвилин, технікою чистки цікавтеся у Вашого лікаря.
  2. Після кожного прийому їжі обполіскуйте рот.
  3. Використовуйте іригатор для порожнини рота (за більш детальною інформацією про прилад зверніться до лікаря), але пам’ятайте, що він є додатковим засобом гігієни і не замінює стандартну чистку зубів, проте позбавить Вас від необхідності використовувати зубочистки й інші пристосування, які травмують ясна.
  4. Не менш ніж один раз на рік проводьте професійну гігієну порожнини рота.
Види послуг Ціна, грн
Герметизація фісур (1 зуб) 220
Профілактика карієсу з використанням кап (1 щелепа) 150
Флюоризація 1 зуба (ремінералізуюча терапія) 70
Зняття зубних відкладень 1 ступінь складності 650
Зняття зубних відкладень 2 ступінь складності 950
Зняття зубних відкладень 3 ступінь складності 1300
Індикатор зубного нальоту (навчання гігієні) 120

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *