Щоб уникнути утворення карієсу на жувальній поверхні зубів, ми заповнюємо фісури спеціальним герметизуючим матеріалом – запечатування фісур. Цей матеріал (Силантьєв) за рахунок своєї підвищеної плинності при нанесенні на поверхню зуба заповнить всі важкодоступні, глибокі поверхні і зробить їх більш рівними. З такою поверхні наліт вичистити набагато легше.
В результаті запечатування фісур, зуби отримують захист від карієсу на багато років. Роблять це на зубах, які недавно прорізалися і ще не уражені карієсом, тобто починаючи з 6-8 років, коли з’являються перші постійні моляри.
Технологія герметизації фісур
- Перед герметизацією фісур, дитячий стоматолог очищає зуб за допомогою спеціальних гумок і щіточок, що обертаються на невеликій швидкості. Тільки чиста і суха поверхня може бути запорукою успішної герметизації.
- Зуб ізолюється ватяними валиками від слини. На поверхню зуба на кілька секунд наноситься спеціальний гель, який робить поверхню більш шорсткою, за рахунок чого сила зчеплення Силантьєв з емаллю збільшується.
- Після цього гель змивається водою.
- На суху поверхню зуба наноситься силант та розподіляється по усіх заглибинах.
- Після того як силант затік вглиб фісури його роблять твердим спеціальною лампою.
- Затверділий силант не повинен заважати при змиканні щелеп. Доктор перевірить це за допомогою копіювального паперу, яка покаже ті місця, де є надлишок матеріалу. Зайвий матеріал видаляється обертаючими матеріалами.
За статистичними даними результати застосування герметиків надихають: збереження герметиків в перші роки досягають 80%, через 5 років — 70%, через 10 років — 30%. В результаті чого знижується ризик утворення карієсу на 70-80%.