Меню Закрити

Навчання гігієні порожнини рота

Обучение гигиене полости рта

ЦІНИ НА ДИТЯЧУ СТОМАТОЛОГІЮ

Професійна гігієна зубів – термін збірний, що включає в себе:

 • cкейлінг зубів – професійна чистка зубів або зняття зубного каменю ультразвуковим скейлером;
 • чистка Air-Flow (еір флоу) – видалення зубного нальоту струменем соди, води і повітря;
 • нанесення фторируючого складу на емаль зубів (фторування).

Гігієна називається професійною тому, що такі процедури як видалення зубного каменю і зняття зубного нальоту, не можуть бути виконані самостійно, оскільки вимагають спеціального обладнання і знань у цій області. Робить це лікар-гігієніст або лікар-стоматолог.

Видалення зубного каменю і зняття зубного нальоту

Оптимальний період між такими маніпуляціями становить близько шести місяців. Зубний камінь, який наріс на зубі, порушує кровообіг в довклозубному просторі призводить до резорбції кісткової тканини і проявляється на першому етапі кровотечею ясен, а згодом призводить до оголення зуба і втрати його опорної функції. Повернути назад процес гігієни зубів дуже важко, а ось два рази в рік робити професійну гігієну зовсім не складно. Процедура безболісна. Вкрай рідко, при підвищеній чутливості зубів, потрібно легка анестезія, але коли це необхідно, її роблять.

Фактори, що призводять до необхідності проведення професіональної гігієни порожнини рота.

 1. Незадовільна індивідуальна гігієна порожнини рота призводить до утворення зубної бляшки, на поверхні якої йде формування, накопичення м’якого зубного нальоту і його поступове поширення на поверхні зубів.
 2. Під впливом мікрофлори порожнини рота, продуктів їх розпаду, відбувається поступова мінералізація зубного нальоту і його перетворення в твердий зубний камінь.

До чого може привести наявність зубних каменів?

1. За місцем розташування розрізняють два види зубного каменю: над і підясенний. Спочатку утворюється надясенний зубний камінь, який за короткий час руйнує зубоясенну борозну та формує підясенниий зубний камінь.

2. Підясенний зубний камінь інтенсивно росте всередину по кореню зуба, руйнуючи зв’язковий апарат періодонта (опорно-утримуючі зв’язки зуба в щелепної кістки). Згодом утворюється зубодесневой кишеню – проміжок між яснами і зубом, а в подальшому – кісткова кишеня.

3. Від кісткового кишені і розвиваються серйозні захворювання парадонта (опорно-утримуючий апарат зуба). Спочатку розвивається гінгівіт (запалення ясен), який поступово переходить в пародонтит. Все це і згодом призводить до розхитування і втрати зовсім безневинних зубів.

Назубні та підзубні відкладення видаляються кількома способами

На сьогоднішній день найефективнішим способом видалення зубного каменю є застосування ультразвукового апарату, або ручними інструментами. Видалення зубного каменю за допомогою ультразвукового скалера – процедура безболісна, що не травматична, не шкідлива для емалі зубів. Ультразвуковий скалер створює коливальні рухи, в результаті чого відбувається збивання зубних каменів.

Після чищення зубних каменів, лікар приступає до зняття пігментованого зубного нальоту. Для цієї процедури застосовується порошково-струминне вплив Air-flow. Метод Air-flow полягає в направленій подачі струменя аерозолю, що містить воду і абразивний засіб. Струмінь аерозолю збиває темний наліт, відбувається відбілювання зубів. Зуби стають на два тони світліше, але цей ефект не залишається назавжди.

Після чищення зубних каменів і нальоту, лікар обов’язково покриває зуби фторсодержащим гелем або лаком, для усунення підвищеної чутливості емалі. При підвищеній чутливості зубів, крім покриття їх фторирующим речовиною, виготовляють прозорі капи, які утримують фторуючий агент на емалі, після видалення зубного каменю і нальоту, стільки часу, скільки необхідно для нормалізації чутливості зубів. Ці капи залишаються у пацієнта, і він може користуватися ними в будь-який час у міру необхідності – не тільки для зниження чутливості зубів, але і для утримання на зубах і яснах будь-яких ліків, наприклад при запаленні ясен. Процедура чищення зубів займає від 30 хвилин до 1,5 години. Але це ще не все!

Ми докладно Вам розповімо як правильно доглядати за зубами, як звести до мінімуму утворення зубного нальоту, карієсу і інших стоматологічних захворювань. Спеціально для Вас індивідуально підберемо засоби гігієни порожнини рота, що включає в себе: зубну пасту, щітку (мануальну, електричну або ультразвукрвую), зубні нитки, скребок для мови та ін.

Як правильно чистити зуби?

Головними винуватцями в освіті карієсу є залишки їжі і зубний наліт. Для запобігання карієсу і захворювань ясен важливо видалити з порожнини рота зубний наліт і залишки їжі за допомогою:

 • зубної щітки;
 • зубної пасти;
 • зубної нитки (флос);
 • зубного еліксиру;

Потрібно чистити зуби не менше двох разів на день зубною щіткою та фторовмісною пастою:

 • вранці після сніданку;
 • перед сном, після останнього прийому їжі.

Перед чищенням зубну щітку обов’язково потрібно помити. На щітку наноситься невелика кількість пасти. Розмістіть головку зубної щітки під кутом 45 градусів до лінії ясен.

Робіть короткі кругові рухи по напряму від ясен до ріжучого краю. Ретельно чистите кожен зуб. Частка внутрішньої поверхні кожного зуба круговими рухами. Щітка ставиться перпендикулярно ріжучим краях.

Круговими рухами чистите зовнішні поверхні зубів. Рухами вперед-назад очистіть жувальні поверхні верхніх і нижніх молярів.

Завершіть чистку масажем ясен – при закритому роті щіткою зробите кругові рухи із захопленням зубів і ясен. Також почистіть мову.

Для чищення язика використовуйте скребок для язика. Починайте чистку язика з задньої частини і поступово прямуйте до передньої поверхні. Помийте щітку і поставте в склянку щетиною вгору.

Зубні нитки

Зубні нитки (флоcи) призначені для ретельного видалення зубного нальоту і залишків їжі із проміжків між зубами. Так як при чищенні зубів щіткою наліт з міжзубних проміжків не видаляється повністю, то чистка зубів флоссом є необхідним доповненням. Тому чистити зуби флоссом рекомендується після кожного прийому їжі і чищення зубів.

Як чистити зуби флоссом?

 1. З касети витягується 30-40 см флосса.
 2. Велика частина флосса намотується на середній палець лівої руки.
 3. Частина флоса, що залишилася, намотується на середній палець правої руки так, щоб проміжок нитки між пальцями був завдовжки близько 10 см.

4. Флос натягують вказівними та великими пальцями і обережно вводять в проміжок між зубами.

5. Очищується поверхня зуба рухами у напрямку до ріжучого краю (жувальної поверхні) зуба.

Після цього флос виводиться з під ясна, але не виймається з міжзубного проміжку. Таким же чином очищується поверхня сусіднього зуба. Після закінчення чищення флос виводиться з проміжку між зубами. Процедура повторюється на всіх зубах.

Особливості догляду за порожниною рота при наявності брекетів:

При чищенні зубів при наявності брекетів потрібен додатковий час на чистку всіх ділянок навколо брекетів тому вони створюють важкі для чищення місця і ускладнюють дотримання гігієни. Для чищення рекомендуються спеціальні щітки, щоб краще чистити місця між брекетами і під дугами. Флоси (зубні нитки) і зубні «йоржики» допомагають чистити міжзубні проміжки, а так же проміжки під дугами.

Зубні еліксири

Еліксири покращують очищення поверхонь зубів, попереджають утворення зубного нальоту, дезодорують порожнину рота. Вони являють собою однорідну прозору рідину, що містить біологічно активні компоненти, мають певний запах і колір. Щоб досягти успіху при використанні рідких очищувачів, перш ніж прополоскати рот очищувачем, потрібно ретельно видаляти наліт чищенням зубів щіткою, ниткою і вишкрібання мови. Після полоскання рота, очищувач потрібно негайно виплюнути.

Види послуг Ціна, грн
Герметизація фісур (1 зуб) 220
Профілактика карієсу з використанням кап (1 щелепа) 150
Флюоризація 1 зуба (ремінералізуюча терапія) 70
Зняття зубних відкладень 1 ступінь складності 650
Зняття зубних відкладень 2 ступінь складності 950
Зняття зубних відкладень 3 ступінь складності 1300
Індикатор зубного нальоту (навчання гігієні) 120

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *